Громадянське суспільство

Громадянське суспільство – це один з основних елементів становлення демократичної держави. Формування в Україні громадянського суспільства відбувається досить повільним шляхом. Причиною такого повільного його розвитку є те, що частина суспільства просто не усвідомлює необхідність демократичних реформ, а інша, значна частина, тяжіє до повернення тоталітарного управління радянського зразка. Та тим не менш, те, що відбулося на Майдані та продовжується на Сході України, докорінно змінило нашу Державу. За ці зміни заплачено високу ціну - за свободу ми платимо життями своїх громадян. Наше завдання сьогодні – переконатися, що ті, хто загинули чи були поранені, не постраждали марно. Люди, які раніше байдуже ставилися до політики, зараз повірили в себе та в свою здатність змінити країну. Це рідкісна можливість, і ми повинні скористатися нею саме сьогодні. Розбудова громадянського суспільства в Україні має орієнтуватися на європейські стандарти забезпечення та захисту прав і свобод людини, зокрема впровадження практики належного врядування, доброчесності, відкритості, прозорості та підзвітності інститутів влади, створення умов для різноманіття суспільних інтересів, у тому числі економічних, екологічних, соціальних, культурних, релігійних, територіальних тощо, і форм їх вираження (громадські ініціативи, суспільні рухи, асоціації, об’єднання). Можливо, те, що відбулося в Україні, стане джерелом натхнення для інших народів. Тут звичайні люди вирішили не боятися влади, а взаємодіяти з нею, спілкуватися з керівництвом, коли вони невдоволені прийнятими рішеннями. Громадянське суспільство тут стало таким сильним, яким вже давно не було. Час показав, наскільки потужними й ефективними можуть бути низові ініціативи. Саме вони тепер будують сьогодення і майбутнє.

СОЦМЕРЕЖІ

Ми завжди відкриті до співпраці. Аби Вам було цікавіше відвідувати наш сайт, а нам – працювати для Вас та робити країну такою, якою її бачить саме народ, надсилайте свої запитання, цікаві теми та матеріали на електронну пошту редакції Ордену ilya.org.ua@gmail.com.

Для нас дуже важлива і цікава ваша думка, тому кожен лист буде розглянуто в найкоротший термін. Окрім того, найбільша сила сьогодні – блогерство. Об'єднуючись однією думкою, подаючи до розгляду цікаві ідеї, призиви та пропозиції, ми змінюємо сьогодення. Ви можете стати одним з нас, надсилаючи матеріали до кожного з напрямків та висловлюючи свою думку.

Почнемо діяти разом!

Розроблено TRIBUNE Communications

© 2017 Орден Пророка Іллі. Всі права захищені.